Hakkımızda
Op. Dr. Aykut Mısırlıoğlu

Malatya doğumluyum. 

Tıp eğitimimi İ. Ü. İstanbul Tıp Fakültesinde tamamladım.


1994-1998 yılları  arasında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi ve İ.Ü. Göğüs Hastalıkları kliniklerinde araştırma görevlisi olarak çalıştım.

Plastik Cerrahi eğitimini  Haydarpaşa Numune Hastanesinde tamamladım

 Dr Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde 10 yıl hem akademik çalışmalar hem de klinisyen olarak görev yaptıktan sonra 2014 yılından itibaren kendi kliniğimde serbest hekimlik yapıyorum.
.
2013 yılı içerisinde ABD ye giderek Cleveland da Case Western Üniversitesinde Prof. Dr. Bahman Guyuron un kliniğinde  gözlemci olarak bulundum.

Bu üniversitede özellikle facelift (yüz germe) konusunda dünyaca iyi bilinen cerrahlarla deneyimlerimi arttırdım. Estetik cerrahide temel ilgi alanlarım yüz gençleştirme, meme ve vücut şekillendirme ameliyatlarıdır.

20 yılı aşkın mesleki deneyimimde, bugüne kadar 10.000 den fazla ameliyatın yanı sıra  yerli ve yabancı bilimsel dergilerde yayımlanmış 33 adet bilimsel çalışma ve farklı kongrelerde sunulmuş 50 den fazla bildiri, yara bakımı ile ilgili bir kitap bölüm yazarlığı, üç adet bilimsel ödül ve 3 adet tez danışmanlığım mevcuttur.

Mesleğimin dışında çocukluk yaşlarından beri müzik ve spora büyük ilgi gösterdim. Hayatımda her zaman spor yaşam tarzı olarak var oldu. 10 yıldan beri lisanslı triatlet ve açık su yüzücüsüyüm. Yurt içi ve yurtdışı birçok spor yarışmalarına katılıyorum.

Diğer bir ilgi alanım müziktir. İlkokul dönemlerimde başladığım klasik gitar çalışmaları üniversite hayatımda 25’den fazla solo konserle devam etmişti. Aynı yıllarda 4 dönem müzik kulübü başkanlığı ve klasik gitar eğitmenliği yaptım. 2018 yılında London College of Music in sınavlarına girerek Grade 6 klasik gitar seviyesinde başarılı oldum. Halen aktif olarak devam ediyorum.