Uygulamalar
Meme Dikleştirme
Kadında meme dokusu yaşın ilerlemesi, doğumlar, kilo alıp vermelerle sarkma gösterebilmektedir. Meme ucunun normalden daha aşağıya doğru kaymasıyla ortaya çıkan bu durum meme görünümünü olumsuz olarak etkiler. Meme uçları idealde karşıya veya hafifçe yukarıya doğru bakmalıdır. Meme dokularında sarkmalar farklı şekillerde ortaya çıktıklarından tedavileri de farklıdır. Örneğim sarkma ile beraber meme dokularında eksiklik olabilmektedir. Bu durumda tedaviye bir protezle büyütme de eklenmelidir. Bunu yanı sıra sarkma ile beraber meme dokularında fazlalık olduğunda ise küçültme işlemi yapılmalıdır.
Bazı hastalarda ise meme doku miktarı normaldir ve sadece dikleştirme yeterlidir. Bu durumda herhangi bir yabancı madde kullanmaya gerek yoktur ve kişinin kendi dokuları yeterlidir.

Bu ameliyatlar 2-3 saat kadar sürer ve hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilebilirler. Ameliyatlarda dikişler içeriden deri altına gömülerek uygulandığından dikiş alma yoktur.
İyileşme süreleri diğer meme ameliyatlarına göre daha kısa olup hastanı normal hayatına dönmesi birkaç günde gerçekleşir. Ameliyat öncesi hazırlıklar diğer meme estetiği ameliyatlarına benzer.
Bu ameliyatlardan sonra hasta memnuniyeti oldukça yüksektir. Hastalar yıllarca istedikleri sutyenleri giyemediklerinden şikâyet ederler ve ameliyat sonrası sutyen giymeseler de meme dokularındaki şekil oldukça tatmin edicidir.